Mészáros Dóra, 7. o.

Erdélyi tanulmányi kirándulás

ERDÉLYI TANULMÁNYI KIRÁNDULÁS

A pályázat megnyerése után tizenkét diák és az osztályfőnökünk készült a nagy napra. Egész tanévben volt feladatunk, sok kutatást végeztünk, és ajándékkal készültünk a vendéglátó gyerekeknek. Június 1-jén indultunk el. A buszunk nagyon kényelmes volt. Pihenni csak a határ átkelése után álltunk meg egy parkolóban. Miután mindenki jóllakott, tovább indultunk Nagyváradra. Ott a Sebes-Kőrös folyó egyik hídján találkoztunk Károly bácsival, aki régen summás volt. Majd sétáltunk a városban és megkerestük Szent László csatabárdját. Közben felfedeztük azt a helyet, ahol Ady kávézott a barátaival. Voltunk egy templomban. Elmentünk a székesegyházhoz, ahol végre megtaláltuk a csatabárdot, és szétnéztünk a templomban is. Késő délután megérkeztünk a szálláshelyünkre. Útközben szép tájakat láttunk. A szálláson mindenki elfoglalta a szobáját és felfedeztük a helyet. Másnap korán újra útra keltünk. Jártunk Magyarvalkón, a református templomban megcsodálhattuk a kazettás mennyezetet. Majd elmentünk Kőrösfőre, ahol újabb templomot nézhetünk meg. Láttuk Vasvári kopjafáját is. A következő úti célunk Bánffyhunyad volt, ahol sok szépet láttunk. Kalotaszentkirályon az Ady Endre Iskolában ismerkedtünk az ottani gyerekekkel, akiknek ajándékkal készültünk, és egy kis műsort adtunk elő. Az iskola udvarán jót fociztunk. Ezután elmentünk a Bélesi-tóhoz, és útjára engedtük a koszorúnkat és a csónakokat a felirattal: „Vasvári Pál és társai hősök voltak, a szabadságért éltek és haltak”. A harmadik nap Tordára mentünk, ahol a sóbányát nézhettük meg. Nagyon élveztük a visszhangtermet és a csónakázást a sós tóban. Az óriáskerék is nagyon jó volt. A bánya után megnéztük a Tordai-hasadékot. Negyedik nap Kolozsvárra mentünk a testvériskolába. Együtt néztük meg azt a filmet, amit Egerről készítettünk, nekik is előadtuk a kis műsort, és persze nekik is készítettünk ajándékot. Ők is készültek nekünk műsorral, ami nagyon tetszett. Csatlakoztunk a jelelőkórushoz. Közös ebéd után az udvaron erdélyi játékokat próbálhattunk ki. Utolsó este jót buliztunk, sokáig fent voltunk, sokat nevettünk. Az ötödik nap még kalandoztunk Kalotaszentkirályon, majd elmentünk Csucsára, Ady házához. A Király-hágónál búcsút intettünk Erdélynek, és elindultunk haza sok élménnyel gazdagabban.

(Mészáros Dóra,7. o.)

pongo-Hatartalanul_masodik_nap_120.jpg pongo-Hatartalanul_masodik_nap_209.jpg