L-né K.Á.

Zumbázni tanultak az Izgő-Mozgók

A pilot projekt lehetőséget biztosított arra, hogy az ország 18 megyéjében 5000 fogyatékos gyerek 3 alkalommal ingyen, szakemberek segítsége mellett sportolhasson több mint 50 fitness-, és konditeremben. Iskolánkból 15 fő vett részt ezen a programon (zumba és aerobic órán).

Az első foglalkozás 2015. november3-án, a Forrás Gyermek és Ifjúsági Házban volt. Itt a zumba, könnyen elsajátítható, latin ritmusokra épülő lépéseivel ismerkedhettünk meg. A foglalkozás végére már igazi parti hangulatban éreztük magunkat.
pongo-zumba.jpg A második (november10.) és harmadik (november 17.) foglalkozás, az Egri Energy Aerobik Egyesület termében, fitnes és step aerobik óra volt. Az aerobik órán, dinamikus, ritmikus, zenére végzett sport és táncmozdulatokat sajátíthattunk el.
pongo-aerobic.jpg

A második órán, Step pad használatával, változatos koreográfiák segítségével zsírégető jellegű, hangulatos csoportos stressz oldáson vettünk részt közösen, az egyesület versenyzőivel.
pongo-aerobic2.jpg

Az ismerkedést követően, meghívtak bennünket egy közös karácsonyi programra. Iskolánk Izgő-Mozgó tánccsoportja 2015. december15-én eleget is tett a felkérésnek.

Ekkor bemutattuk az Advent fényei című koreográfiát az egyesület versenyzőinek, ők pedig a versenygyakorlataik előadásával kedveskedtek nekünk.

2015. december 16-án, iskolánkban adta elő tánccsoportunk az ünnepi műsorát, mellyel a szakköri megalakulásának 15 évére emlékeztünk.
A videó:

24. Izgo_Mozgo_29.jpg

25. Izgo_Mozgo_30.jpg

26. Izgo_Mozgo_31.jpg

(A képre kattintva kiemelkedik a nagyított kép. Rákattintva visszatér a helyére.)