P.J.

Rovásírás verseny a felsősöknek

Sok múlt a rovásunkon!

A felsősök között ebben a tanévben is megrendeztük a rovásírás versenyt. Összesen 15 beszédfogyatékos és hallássérült tanuló mérte össze tudását a versenyen ötödik osztálytól nyolcadikig.

A versenyen Kányádi Sándorra emlékeztünk egyik versének rovásírásos átiratával. Az erdélyi származású költő nemrég hunyt el; mi így emlékeztünk meg róla.
A versenyen betűátírásokkal "melegítettek be " a versenyzők, majd ezt követően a szópárokat kellett megtalálniuk a feladatban. A mondatátírásnál az ötödikeseknél még nagy problémát okozott az, hogy a rovásírást "visszafelé", azaz jobbról balra haladva kell olvasni. A legnehezebb feladat a vers "lefordítása" volt. Örömmel láttuk, hogy mindenki eljutott eddig a feladatig. A természeti képek,a rímek játékosságának megértése már nehezebb feladat volt. A verseny végén a gyerekek egy rövid ideig számítógépezhettek is. Meglepetésünkre volt olyan tanuló, aki ekkor sem játszott, hanem érdeklődve olvasta Kányádi Sándor életrajzát,verseit. Az utolsó feladatnál az ötödikesek viccesen mondták, hogy: most sok múlt a rovásunkon.

A verseny nyertesei:      1. Váradi Szilvia,6. osztály maximális pontszámmal

2. Majoros Ádám log.8. oszt.

3. Mészáros Péter log 5. o.

pongo-pic009.jpg

pongo-pic005.jpg