Szurdologopédiai és logopédiai sz. m. munkaközösség

Költészet napi teaház

Iskolánk 46 felső tagozatos tanulójának aktív szereplésével, április 10-én délután Költészet napi teaház keretében tisztelegtünk költőink és a magyar líra előtt. Örültünk, hogy sok irodalomkedvelő kolléga is elfogadta a meghívásunkat.

A gyerekek többféle módon is készülhettek erre az alkalomra: verset posztolhattak az első emeleti folyosón, illetve verset tanulhattak.

József Attilára emlékezve, a Tedd a kezed c. megzenésített versének meghallgatásával, és a költő életéről készített vetítéssel indult a program.

Ezután meghallgattuk a versmondókat, akik klasszikus és kortárs költők verseit szavalták. Hallhattunk Petőfi Sándor, Ady Endre, József Attila, illetve Kovács Barbara, Romhányi József és Laik Eszter költeményeket. A szavalatok kedvesek, szellemesek voltak.
Gratulálunk minden versmondó diáknak! A lelkes résztvevők jutalmat is kaptak!

Ezt követően a tanulók 5 vegyes csapatban oldottak meg feladatokat. Költők nevének és verseik címének párba állítása, verscím kereső, és betűtészta kirakó volt az idei feladat.

pongo-koltnap03.jpg

A tavalyi programhoz hasonlóan, ebben az évben is volt közös éneklés. Weöres Sándor Sej, haj, folyóba c. versét adtuk elő. A program teázással és sütizéssel zárult, közben József Attila Kertész leszek c. versének megzenésített változatát hallgattuk és néztük meg Koncz Zsuzsa előadásában.

pongo-kolnapt02.jpg

Szirkó Piroska ny. kolléganőnk, egy-egy marcipángolyóval kedveskedett nekünk, melyet a benne elrejtett versrészlet tett igazán izgalmassá.

Minden résztvevőnek köszönjük, hogy velünk ünnepelt!

Szurdologopédiai és logopédiai sz. m. munkaközösség