Tantestület

Téma: Iskolai élet/Tanévi információk

Minisztériumi tájékoztató

EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA KÖZNEVELÉSÉRT FELELŐS HELYETTES ÁLLAMTITKÁR

Tisztelt Intézményvezető Asszony! Tisztelt Intézményvezető Úr!

A Kormány az 1488/2016. (IX. 2.) Korm. határozattal elfogadta Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiáját. A Stratégia egyik célja, hogy a köznevelési intézmények honlapján naprakész információk legyenek elérhetők az online gyermekvédelem területén alkalmazható jogszabályokról, védelmi lehetőségekről és a médiaműveltség növelését célzó programokról.

A Digitális Gyermekvédelmi Stratégia Intézkedési Terve Vl/3. intézkedéséhez  kapcsolódóan az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociálpolitikáért Felelős Helyettes Államtitkárság elkészített A magyar gyermekvédelmi rendszer működése az online környezetben történő gyermekveszélyeztetés tükrében című tájékoztató anyagot. A dokumentumot a Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság kérésére az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet közzétette a Nemzeti Köznevelési Portálon. A tájékoztató innen letölthető PDF-formátumban, valamint megosztható a köznevelési intézmények honlapján.

A tájékoztató elérhető itt:

A tájékoztató letölthető innen:

http://hirek.nkp.hu/letoltes/36569    2017  KOZNEVTART   melleklet  Gyvt

Kérem, hogy a tájékoztató anyagot tegye közzé a köznevelési intézmény honlapján.

Budapest, 2017.  09.25.   ˇ

Üdvözlettel: