Pongó János

Téma: Iskolai élet/Tanulmányi versenyek

Váci tanulmányi verseny 2016.

2016. május 18-20. között került megrendezésre Vácott a Borbély Sándor Tanulmányi Verseny hallássérült tanulók részére. Intézményünket, siket kategóriában Váradi Szilvia 3. osztályos, nagyothalló kategóriában Kovács Dániel 3. osztályos, integrált kategóriában Turó Petra 7. osztályos tanuló képviselte. Versenyen kívül indult még Kolozsvári Dominik 3. osztályos tanuló is.

Az érkezés estéjén kisvonattal utaztuk körbe Vác barokk belvárosát. Másnap délelőtt az ünnepélyes megnyitó után, magyar nyelv és irodalmi ismereteiket mérték össze a versenyzők. Délután látogatást tettünk a veresegyházi Maci Farmon, ahol megismerkedhettünk a medvék életével, közelről figyelhettük, hogyan játszanak, pancsolnak, lustálkodnak a napon. Sőt mézzel is megetethettük őket! Sok farkast is láthattunk – nem féltünk tőlük! A napot este diszkó zárta. Harmadnap történelemből versenyeztek az indulók – ezen már csak Petra vett részt. A többiekkel sárkányhajózni mentünk a Dunára. Megpróbáltunk a dobszó hangjára egyszerre evezni. Izgalmas, érdekes élmény volt!

Jól éreztük magunkat és szép sikereket értünk el – mindannyian, a saját kategóriánkban 2. helyezettek lettünk!

Váci tanulmányi verseny 1.
Váci tanulmányi verseny 2.
Váci tanulmányi verseny 3.
Váci tanulmányi verseny 4.