EGRI MLINKÓ ISTVÁN EGYSÉGES GYÓGYPEDAGÓGIAI MÓDSZERTANI INTÉZMÉNY, ÓVODA, ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS KOLLÉGIUM


KERESÉS AZ OLDALON



 TARTALOM
 ELÉRHETŐSÉGEINK
  Felvétel az intézménybe
  Iskolánkról
  Óvodánkról
  Utazótanári hálózatunkról
  Mlinkó Istvánról
  ISKOLÁNK TÖRTÉNETE

Információs oldalak
  Bemutatkozunk
  Adataink
  Iskolai alapdokumentumok
  Különös közzétételi lista
  Munkatervek
  Pályázataink
  Mlinkó István Alapítvány
Iskolai élet
  Tanévi információk
  Hirdetőtábla
  A tanév eseményei
  Tanulmányi versenyek
  Sportversenyek
  Iskolatörténet
  Előző évek eseményei
Utazótanári hálózat
  Aktualitások
  Bemutatkozás
  Fotóalbumunk

  VISSZA AZ EREDETI OLDALRA

TÁRHELYSZOLGÁLTATÓNK


UNSOFT.HU

KAPCSOLAT

Webmester


BELÉPÉS







  
TÁMOP 3.1.6-11/2-2011-0017-es számú pályázat Téma: Információs oldalak/Pályázataink

ESZKÖZKÖLCSÖNZŐ


<<< Az előző rész   Következő rész >>>
Intézményünkben 2015

Intézményünkben 2015. szeptember 1-től eszközkölcsönző szolgáltatást biztosítunk. A kölcsönözhető eszközök listája és a kölcsönzés szabályai az alábbi dokumentumokban megtekinthetők. Az eszközök kiválasztásában segítséget nyújtunk.

 

 

Kölcsönözhető eszközök:

 

Korrektív kompenzáló speciális eszközök

  • sorolvasó
  • különböző erejű kézinagyítók
  • különböző teljesítményű olvasónagyítók
  • szemüvegre csíptethető nagyító előtét világítással
  • különböző erejű egyszemes kézi távcsövek
  • elektronikus olvasónagyító
  • olvasó tévé
  • pontírógép
  • fehér botok (110 cm, 120 cm, 130 cm)
  • állítható dőlésszögű olvasótáblák
  • speciális tanulópad gyengénlátó tanulóknak

 

IKT eszközök

  • képernyőolvasó szoftver (Jaws)
  • képernyőnagyító szoftver (Magic)

 

Speciális taneszközök

  • rajztábla látássérültek részére
  • magyarul beszélő színfelismerő
  • magyarul beszélő számológép
  • magyarul beszélő konyhamérleg

 

Speciális fejlesztő eszközök

  • hangos labdák
  • hallható focilabda
  • Light-box

 

Eszközkölcsönzési protokoll

IKT eszközök

 Speciális IKT eszközök: a sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók sérüléstípusához kialakított, a kommunikációt és tanulási folyamatot támogató korszerű informatikai eszközök.

 

1. Az eszközkölcsönzés célja: A látássérült gyermekek integrált nevelését támogató IKT eszközök széleskörű megismertetése, felkészítés azok használatára, kölcsönzésük biztosítása.

 

2. Célcsoportja: a vonzáskörzetben élő látássérült tanulók és családjuk, valamint a Mlinkó István EGYMI-vel partneri szerződésben álló intézmények, illetve, óvodapedagógusok, pedagógusok, fejlesztést végző szakemberek.

 

3. Az eszközök a TÁMOP 3.1.6. pályázat keretében kerültek beszerzésre.

 

4. A pályázati forrásból megvásárolt eszközök, berendezések a Mlinkó István EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Kollégium tulajdonában vannak.

 

5. Az eszközök nyilvántartása külön jegyzékben (Kölcsönzési nyilvántartás) történik, melynek vezetése a kölcsönzésért felelős személy feladata. A gyári számmal nem rendelkező eszközök külön jelölést kapnak, mely segíti a kölcsönzés nyomon követését.

 

6. Az eszközök listája intézményünk honlapján megtekinthető.

 

7. Az Eszközkölcsönző előzetes időpont egyeztetés után használható az intézmény nyitvatartási idejében.

Időpont egyeztetés a kapcsolattartóval az adott intézmény által megadott elérhetőségeken (e-mail, telefon) vagy személyesen.

 

8. Az eszközkölcsönzés módja: Kölcsönzési szerződés kitöltése a név, lakcím, telefonos elérhetőség, az eszköz neve, azonosító adatai, a kölcsönzés kelte és határideje feltüntetésével. A kölcsönvevő aláírásával igazolja, hogy elfogadja, a kölcsönzés ingyenes, azonban a kölcsönzött eszközök épségéért, hiánytalanságáért anyagi felelősséggel tartozik.

9. A kölcsönvevő köteles az eszközben keletkezett meghibásodást, kárt azonnal közölni a kölcsönadóval, az eszköz javítását önállóan nem kezdeményezheti. Ha a kölcsönző a kölcsönvett eszközt megrongálja vagy elveszíti, köteles azt ugyanolyan eszközzel pótolni vagy az eszköz aktuális piaci értékét a kölcsönadó részére megfizetni.

10. A kölcsönzési idő az eszköztől, az otthoni használat módjától függ, egyéni megbeszélés tárgyát képezi a partnerek között.

 

11. Az eszköz kiválasztása során az intézményünk által kijelölt gyógypedagógus javaslatokat tesz a kölcsönvevőnek, melyek figyelembe vétele segítheti az eszköz használatának eredményesebbé válását.

 

12. Az eszköz használatot meg kell előznie az eszközzel történő ismerkedésnek, közös konzultációnak, a használat betanításának, mely során az intézményünk által kijelölt szakember megismerteti a megfelelő alkalmazási módokat a kölcsönvevővel.

 

13. IKT eszköz esetében, ha a kölcsönzött eszköz szoftver, akkor annak a kölcsönvevő gépére való feltelepítését, beüzemelését az intézményünk által kijelölt szakember végzi, a telepítés idejére a kölcsönvevő hozzáférést engedélyez a tulajdonában lévő számítógép használatához.

 

14. Ha az eszköz hardver, de a működéséhez saját szoftver telepítése is szükséges, akkor ebben az esetben is az előző pont érvényes.

 

15. A jogvédelem alatt álló szoftver csak az érvényben lévő jogszabályok szerint alkalmazható.

16. A kölcsönvevőnek az eszközhasználat, otthoni gyakorlás során felelősséget kell vállalnia a gyermek testi épségéért.

 

17. A kölcsönzési idő lejártával a kölcsönzőnek sértetlen állapotban kell az eszközt visszaszolgáltatnia.

 

18. Visszavételnél a kölcsönző jelenlétében a kölcsönzésért felelős személy a visszahozott eszközt adatai alapján azonosítja a kölcsönzési nyilvántartásban szereplő adatokkal és a tartozást törli a nyilvántartásból.

 

19. Indokolt esetben az Eszközkölcsönző a határidő letelte előtt visszakérheti a kikölcsönzött eszközöket.

 

20. A szabályzatban leírt pontoktól a felek eseti, időszakos eltéréssel élhetnek, a leírtaktól közös megegyezés alapján, dokumentáltan eltérhetnek.

 

 

Korrektív kompenzáló speciális eszközök

  

Korrektív, kompenzáló speciális eszközök: a sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók számára a különböző specifikus sérülésekből fakadó hátrányok korrekcióját, kompenzálását lehetővé tevő eszközök.

 

1. Az eszközkölcsönzés célja: A látássérült gyermekek integrált nevelését támogató korrektív kompenzáló speciális eszközök széleskörű megismertetése, felkészítés azok használatára, kölcsönzésük biztosítása.

 

2. Célcsoportja: a vonzáskörzetben élő látássérült tanulók és családjuk, valamint a Mlinkó István EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Kollégiummal partneri szerződésben álló intézmények, illetve, óvodapedagógusok, pedagógusok, fejlesztést végző szakemberek.

 

3. Az eszközök a TÁMOP 3.1.6. pályázat keretében kerültek beszerzésre.

 

4. A pályázati forrásból megvásárolt eszközök, berendezések a Mlinkó István EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Kollégium tulajdonában vannak.

 

5. Az eszközök nyilvántartása külön jegyzékben történik, melynek vezetése a kölcsönzésért felelős személy feladata. A gyári számmal nem rendelkező eszközök külön jelölést kapnak, mely segíti a kölcsönzés nyomon követését.

 

6. Az eszközök listája intézményünk honlapján megtekinthető.

 

7. Az Eszközkölcsönző előzetes időpont egyeztetés után használható az intézmény nyitvatartási idejében.

Időpont egyeztetés a kapcsolattartóval az adott intézmény által megadott elérhetőségeken (e-mail, telefon) vagy személyesen.

 

8. Az eszközkölcsönzés módja: Kölcsönzési szerződés kitöltése a név, lakcím, telefonos elérhetőség, az eszköz neve, azonosító adatai, a kölcsönzés kelte és határideje feltüntetésével. A kölcsönvevő aláírásával igazolja, hogy elfogadja, a kölcsönzés ingyenes, azonban a kölcsönzött eszközök épségéért, hiánytalanságáért anyagi felelősséggel tartozik.

 

9. Az eszközökhöz működtetéséhez szükséges elemeket a kölcsönző nem biztosítja, azok beszerzése a kölcsönvevőt terheli.

 

10. A kölcsönvevő köteles az eszközben keletkezett meghibásodást, kárt azonnal közölni a kölcsönadóval, az eszköz javítását önállóan nem kezdeményezheti. Ha a kölcsönző a kölcsönvett eszközt megrongálja vagy elveszíti, köteles azt ugyanolyan eszközzel pótolni vagy az eszköz aktuális piaci értékét a kölcsönadó részére megfizetni.

 

11. A kölcsönzési idő az eszköztől, az otthoni használat módjától függ, egyéni megbeszélés tárgyát képezi a partnerek között. Maximális időtartama 1 tanév, ami szükség esetén a gyógypedagógus javaslatára meghosszabbítható.

 

12. Az eszköz kiválasztása során az intézményünk által kijelölt gyógypedagógus javaslatokat tesz a kölcsönvevőnek, melyek figyelembe vétele segítheti az eszköz használatának eredményesebbé válását.

 

13. Az eszköz használatot meg kell előznie az eszközzel történő ismerkedésnek, közös konzultációnak, a használat betanításának, mely során az intézményünk által kijelölt szakember megismerteti a megfelelő alkalmazási módokat a kölcsönvevővel.

 

14. A kölcsönvevőnek az eszközhasználat, otthoni gyakorlás során felelősséget kell vállalnia a gyermek testi épségéért.

 

15. A kölcsönzési idő lejártával a kölcsönzőnek sértetlen állapotban kell az eszközt visszaszolgáltatnia.

Visszavételnél a kölcsönző jelenlétében a kölcsönzésért felelős személy a visszahozott eszközt adatai alapján azonosítja a kölcsönzési nyilvántartásban szereplő adatokkal és a tartozást törli a nyilvántartásból.

 

16. Indokolt esetben az Eszközkölcsönző a határidő letelte előtt visszakérheti a kikölcsönzött eszközöket.

 

17. A szabályzatban leírt pontoktól a felek eseti, időszakos eltéréssel élhetnek, a leírtaktól közös megegyezés alapján, dokumentáltan eltérhetnek.

 

 

Speciális fejlesztő eszközök

 

Speciális fejlesztő eszközök: Melyek a sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók különleges gondozási igényeinek kielégítésére, a sérülésekből adódó többlettámogatásra, egyéni különbségek csökkentésére szolgáló eszközök.

 

1. Az eszközkölcsönzés célja: A látássérült gyermekek integrált nevelését támogató speciális fejlesztő eszközök széleskörű megismertetése, felkészítés azok használatára, kölcsönzésük biztosítása.

 

2. Célcsoportja: a vonzáskörzetben élő látássérült tanulók és családjuk, valamint a Mlinkó István EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Kollégiummal partneri szerződésben álló intézmények, illetve, óvodapedagógusok, pedagógusok, fejlesztést végző szakemberek.

 

3. Az eszközök a TÁMOP 3.1.6. pályázat keretében kerültek beszerzésre.

 

4. A pályázati forrásból megvásárolt eszközök, berendezések a Mlinkó István EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Kollégium tulajdonában vannak.

 

5. Az eszközök nyilvántartása külön jegyzékben történik, melynek vezetése a kölcsönzésért felelős személy feladata. A gyári számmal nem rendelkező eszközök külön jelölést kapnak, mely segíti a kölcsönzés nyomon követését.

 

6. Az eszközök listája intézményünk honlapján megtekinthető.

 

7. Az Eszközkölcsönző előzetes időpont egyeztetés után használható az intézmény nyitvatartási idejében.

Időpont egyeztetés a kapcsolattartóval az adott intézmény által megadott elérhetőségeken (e-mail, telefon) vagy személyesen.

 

8. Az eszközkölcsönzés módja: Kölcsönzési szerződés kitöltése a név, lakcím, telefonos elérhetőség, az eszköz neve, azonosító adatai, a kölcsönzés kelte és határideje feltüntetésével. A kölcsönvevő aláírásával igazolja, hogy elfogadja, a kölcsönzés ingyenes, azonban a kölcsönzött eszközök épségéért, hiánytalanságáért anyagi felelősséggel tartozik.

9. A kölcsönvevő köteles az eszközben keletkezett meghibásodást, kárt azonnal közölni a kölcsönadóval, az eszköz javítását önállóan nem kezdeményezheti. Ha a kölcsönző a kölcsönvett eszközt megrongálja vagy elveszíti, köteles azt ugyanolyan eszközzel pótolni vagy az eszköz aktuális piaci értékét a kölcsönadó részére megfizetni.

 

10. A kölcsönzésért felelős személy kölcsönzési nyilvántartást vezet a kölcsönzött eszközökről.

 

11. A kölcsönzési idő az eszköztől, az otthoni használat módjától függ, egyéni megbeszélés tárgyát képezi a partnerek között. Maximális időtartama 1hónap, ami szükség esetén a gyógypedagógus javaslatára meghosszabbítható.

 

12. Az eszköz kiválasztása során az intézményünk által kijelölt gyógypedagógus javaslatokat tesz a kölcsönvevőnek, melyek figyelembe vétele segítheti az eszköz használatának eredményesebbé válását.

 

13. Az eszköz használatot meg kell előznie az eszközzel történő ismerkedésnek, közös konzultációnak, a használat betanításának, mely során az intézményünk által kijelölt szakember megismerteti a megfelelő alkalmazási módokat a kölcsönvevővel.

 

14. A kölcsönvevőnek az eszközhasználat, otthoni gyakorlás során felelősséget kell vállalnia a gyermek testi épségéért.

 

15. A kölcsönzési idő lejártával a kölcsönzőnek sértetlen állapotban kell az eszközt visszaszolgáltatnia.

Visszavételnél a kölcsönző jelenlétében a kölcsönzésért felelős személy a visszahozott eszközt adatai alapján azonosítja a kölcsönzési nyilvántartásban szereplő adatokkal és a tartozást törli a nyilvántartásból.

 

16. Indokolt esetben az Eszközkölcsönző a határidő letelte előtt visszakérheti a kikölcsönzött eszközöket.

 

17. A szabályzatban leírt pontoktól a felek eseti, időszakos eltéréssel élhetnek, a leírtaktól közös megegyezés alapján, dokumentáltan eltérhetnek.

 

 

Speciális taneszközök

 

Speciális taneszközök: a sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók különleges gondozási igényeinek kielégítését, a sérülésükből fakadó esetleges tanulási hátrányok kompenzálását teszik lehetővé.

1. Az eszközkölcsönzés célja: A látássérült gyermekek integrált nevelését támogató speciális taneszközök széleskörű megismertetése, felkészítés azok használatára, kölcsönzésük biztosítása.

 

2. Célcsoportja: a vonzáskörzetben élő látássérült tanulók és családjuk, valamint a Mlinkó István EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Kollégiummal partneri szerződésben álló intézmények, illetve, óvodapedagógusok, pedagógusok, fejlesztést végző szakemberek.

 

3. Az eszközök a TÁMOP 3.1.6. pályázat keretében kerültek beszerzésre.

 

4. A pályázati forrásból megvásárolt eszközök, berendezések a Mlinkó István EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Kollégium tulajdonában vannak.

 

5. Az eszközök nyilvántartása külön jegyzékben történik, melynek vezetése a kölcsönzésért felelős személy feladata. A gyári számmal nem rendelkező eszközök külön jelölést kapnak, mely segíti a kölcsönzés nyomon követését.

 

6. Az eszközök listája intézményünk honlapján megtekinthető.

 

7. Az Eszközkölcsönző előzetes időpont egyeztetés után használható az intézmény nyitvatartási idejében.

Időpont egyeztetés a kapcsolattartóval az adott intézmény által megadott elérhetőségeken (e-mail, telefon) vagy személyesen.

 

8. Az eszközkölcsönzés módja: Kölcsönzési szerződés kitöltése a név, lakcím, telefonos elérhetőség, az eszköz neve, azonosító adatai, a kölcsönzés kelte és határideje feltüntetésével. A kölcsönvevő aláírásával igazolja, hogy elfogadja, a kölcsönzés ingyenes, azonban a kölcsönzött eszközök épségéért, hiánytalanságáért anyagi felelősséggel tartozik.

 

9. Az eszközökhöz működtetéséhez szükséges elemeket a kölcsönző nem biztosítja, azok beszerzése a kölcsönvevőt terheli.

 

10. A kölcsönvevő köteles az eszközben keletkezett meghibásodást, kárt azonnal közölni a kölcsönadóval, az eszköz javítását önállóan nem kezdeményezheti. Ha a kölcsönző a kölcsönvett eszközt megrongálja vagy elveszíti, köteles azt ugyanolyan eszközzel pótolni vagy az eszköz aktuális piaci értékét a kölcsönadó részére megfizetni.

 

11. A kölcsönzési idő az eszköztől, az otthoni használat módjától függ, egyéni megbeszélés tárgyát képezi a partnerek között. Maximális időtartama 1 hónap, ami szükség esetén a gyógypedagógus javaslatára meghosszabbítható.

 

12. Az eszköz kiválasztása során az intézményünk által kijelölt gyógypedagógus javaslatokat tesz a kölcsönvevőnek, melyek figyelembe vétele segítheti az eszköz használatának eredményesebbé válását.

 

13. Az eszköz használatot meg kell előznie az eszközzel történő ismerkedésnek, közös konzultációnak, a használat betanításának, mely során az intézményünk által kijelölt szakember megismerteti a megfelelő alkalmazási módokat a kölcsönvevővel.

 

14. A kölcsönvevőnek az eszközhasználat, otthoni gyakorlás során felelősséget kell vállalnia a gyermek testi épségéért.

 

15. A kölcsönzési idő lejártával a kölcsönzőnek sértetlen állapotban kell az eszközt visszaszolgáltatnia.

Visszavételnél a kölcsönző jelenlétében a kölcsönzésért felelős személy a visszahozott eszközt adatai alapján azonosítja a kölcsönzési nyilvántartásban szereplő adatokkal és a tartozást törli a nyilvántartásból.

 

16. Indokolt esetben az Eszközkölcsönző a határidő letelte előtt visszakérheti a kikölcsönzött eszközöket.

 

17. A szabályzatban leírt pontoktól a felek eseti, időszakos eltéréssel élhetnek, a leírtaktól közös megegyezés alapján, dokumentáltan eltérhetnek.

 

 

 

 

Összeállította:

Sümegi Csabáné

Eger, 2015.

 


 

<<< Visszalépés a pályázat főoldalára