Időpont: 2018 november 16.
Helyszín: Egri Mlinkó I. Módszertani Intézmény
Program:
1. Sümegi Csabáné – Pongó János – Pauliczky Beáta: Érzékenyítő program gyerekeknek
2. dr. Ludányi Ágnes: Mentálhigiéné - lelki egészségvédelem
3. dr. Dávid Mária: Hagyomány és megújulás a gyógypedagógiában
4. Szabó Dániel – gyermek táncház
5. Egrimami Közhasznú Egyesület – Csukás I.: Ágacska - gyermekszínházi előadás.
Résztvevők száma: 36 gyermek, 16 pedagógus
A programra egy társintézmény tanulócsoportja érkezett vendégségbe intézményünkbe.
A diákok két csoportban ismerkedtek a látássérült, és a hallássérült emberek sérülésből adódó problémáival. Megtapasztalták, hogy érzékeli a világot, hogyan gyűjt tapasztalatokat, hogyan tanul, ismerkedik a világgal egy látássérült ember. Milyen segédeszközöket használ, miben igényel segítséget egy látássérült tanuló.
A hallássérülés érzékenyítésekor tapasztalatokat gyűjtöttek arról, hogy mi a hang szerepe az életünkben, mi mindenről tájékoztatnak a hangok – illetve ezek hiányában mi a tájékozódás, a világ megismerésének eszköze. Megtapasztalták, hogyan hall egy hallássérült ember a hallókészülékkel, és hogy milyen korlátai vannak a segédeszköznek. Saját tapasztalataikat is felhasználva közösen megfogalmaztuk, miben igényel támogatást egy hallássérült tanuló.
Ezt követően a vendég gyerekek intézményünk tanulóival közösen néztek meg egy gyermekszínházi előadást, majd egy közös táncházban ismerkedtek tovább.
A gyerekeknek zajló program közben a pedagógusok két előadást hallgattak meg:
- A „Hagyomány és megújulás a gyógypedagógiában” című előadáson az inkluzív szemléletről, illetve a szemlélet korábbi években bekövetkezett változásáról hallottak;
- „Mentálhigiéné – lelki egészségvédelem” címmel az iskolában előforduló – felmerülő lelki problémák kezeléséhez kaptak tanácsokat
<<< Visszalépés a pályázat főoldalára